Opole, ul. Pużaka 9, tel. +48 77 474 60 56

Przychodzi wena do lekarza 2013

2013-04-16

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Przychodzi wena do lekarza" im. prof. Andrzeja Szczeklika mogą uczestniczyć tylko lekarze. W tym roku wpłynęło na niego ponad 170 prac. Nagroda jest przyznawana w kategoriach "proza non-fiction", "proza" i "poezja". W jury nagrody zasiadają Anna Dymna, Ewa Lipska, Marek Pawlikowski, Maria Szczeklik i Adam Zagajewski. Konkurs organizuje wydawnictwo Medycyna Praktyczna.

Więcej >>

Nagrodzone teksty lekarzy-literatów

2013-04-16

Sylwia Szparkowska mp.pl Agnieszka Kania, stomatolog z Opola, internistka z Chorzowa Irena Janitek-Hansel oraz dr Elżbieta Płonka-Półtorak, neurolog z Krakowa to zwycięzczynie tegorocznego konkursu "Przychodzi wena do lekarza" organizowanego przez Medycynę Praktyczną. Na konkurs napłynęło ponad 100 prac. Najwięcej, po ponad połowa, w kategorii Poezja. W tej kategorii wygrała Elżbieta Płonka-Półtorak. - Bez poezji, bez sztuki, świat byłby samopożerającym się potworem - mówiła, odbierając nagrodę. Opowiadała też, że wiersze tworzy w drodze z Podkarpacia, gdzie pracuje, do Krakowa, skąd pochodzi.

Więcej >>

Gabinet stomatologiczny pełen wyjątkowych dzieł

2013-02-01

Profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Andrzej Basaj prezentuje grafiki ze swej kolekcji w galerii Panaceum przy ul. Pużaka 9, znajdującej się w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Agnieszki Kani.

Więcej >>

Jedyna taka wystawa, czyli w holu gabinetu dentystycznego

2012-10-12

Źródło: gazeta.pl 12.10.2012r. Z jednej strony rozmowy o chorobie, cierpieniu, śmierci ujęte w niezwykłej książce, z drugiej - miejskie peryferie, które można rozumieć jako peryferie ludzkiej duszy, przedstawione na ascetycznych obrazach - dwoje artystów było gośćmi Agnieszki Kani w jej galerii Panaceum przy Pużaka

Więcej >>

Jest inny świat

2012-07-01

Droga do Opola była wyboista. Budowa komunikacyjnych ciągów zaburzała rytm podróży. W głowie huczały urywki przerwanych rozmów. Kolejny dzień szaleńczych poszukiwań, propozycji zmian, wezwań i nadziei. Komputery zaczęły mielenie danych do rejestrów. Pierwsi straceńcy podpisywali cyrografy, ratując piekło rzeczywistości przed należną i wciąż nieogłoszoną kompromitacją.

Więcej >>

Nieśmiertelni artyści słowa - I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

2012-05-04

Nie tak miało być. Podczas gali wieńczącej I edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Przychodzi wena do lekarza" profesor Andrzej Szczeklik, przewodniczący jury, chciał zapewne uścisnąć dłoń laureatom, pozdrowić gości oraz zagrać koncert razem z przyjaciółmi z Krakowa i Zakopanego.

Więcej >>

Agnieszka Kania nagrodzona za teksty w

2012-04-16

Źródło: gazeta.pl Jestem przeszczęśliwa, że tak wybitne grono nagrodziło moje teksty - wyznała Agnieszka Kania, opolska stomatolog pisząca w Gazecie o sztuce, która wygrała ogólnopolski konkurs "Przychodzi wena do lekarza". W jego jury zasiadali m.in. Adam Zagajewski, Ewa Lipska, Michał Rusinek i Anna Dymna. W Teatrze Muzycznym "Roma" w Warszawie odbyła się w ubiegłym tygodniu uroczysta gala podsumowująca I Ogólnopolski Konkurs Literacki "Przychodzi wena do lekarza" im. prof. Andrzeja Szczeklika.

Więcej >>

Copyright © Doktor Kania, wszelkie prawa zastrzeżone

development: www.corsario.pl